ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР

ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ.ПОРЯДОК 2023 РОЦІ

В цій статті буде розглянуто зміну цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд - це найбільш поширений випадок зміни цільового призначення. Зазначимо, що зараз існує перехідний період щодо порядку зміни цільового призначення. З одного боку, можлива зміна цільового призначення земельної ділянки на підставі заяви власника, без розробки проекту землеустрою.

В цій статті буде розглянуто зміну цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд - це найбільш поширений випадок зміни цільового призначення. Зазначимо, що зараз існує перехідний період щодо порядку зміни цільового призначення. З одного боку, можлива зміна цільового призначення земельної ділянки на підставі заяви власника, без розробки проекту землеустрою. З іншого боку, такий порядок буде можливий тільки у випадку внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональне призначення територій. Поки що процес внесення таких відомостей триває, а отже необхідність розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення наразі актуальна. Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки схожий на порядок відведення земельної ділянки у власність із земель державної або комунальної власності, але має свої особливості. Таким чином, покроковий порядок зміни цільового призначення з ОСГ на забудову буде наступним чином.

Крок 1. Оформлення заяви власника на зміну цільового призначення

Перший крок полягає в тому, щоб власник земельної ділянки оформив нотаріально засвідчену заяву на зміну цільового призначення без дозволу на цю зміну. Для цього заява повинна бути підписана власником земельної ділянки. Ця заява буде використана для розробки проекту землеустрою на наступному етапі.

Крок 2. Розробка проекту зміни цільового призначення земельної ділянки з ОСГ на забудову

Крок 2. Планування зміни призначення земельної ділянки з ОСГ на будівництво
Щоб розпочати процес планування зміни призначення земельної ділянки, потрібно звернутися до землевпорядної організації, яка має відповідні сертифіковані інженерів-землевпорядників або до ФО-П, який є сертифікованим інженером-землевпорядником. Для цього потрібно укласти договір на розробку землевпорядної документації, яка включає проект землеустрою для зміни цільового призначення земельної ділянки.
Зазвичай процес розробки проекту займає близько двох тижнів і включає збір додаткової інформації, розробку картографічних матеріалів, креслень та інших документів.
Проект зміни призначення земельної ділянки погоджується тільки в окремих випадках згідно з новими змінами до земельного законодавства, що набули чинності в травні 2021 року.
Також важливо мати затверджений генеральний план, план зонування або детальний план території для затвердження проекту зміни призначення. Вимоги щодо обов'язкової наявності таких документів встановлені в законі України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Щоб перевірити наявність такої документації, можна звернутися до місцевої територіальної громади. Якщо документація є, то потрібно отримати витяг з містобудівної документації, який підтвердить можливість зміни призначення. Якщо ж документація відсутня, то зміна призначення можлива з великими обмеженнями або навіть неможлива.

Крок 3. Затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки

Крок 3. Затвердження зміни цільового призначення земельної ділянки здійснюється наступним чином. Після того, як було розроблено проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, його передають на затвердження до місцевого органу самоврядування. Це може бути селищна, сільська, міська рада народних депутатів або центр об'єднаної територіальної громади. На черговій сесії орган місцевого самоврядування розглядає проект і приймає рішення про його затвердження або відмову у затвердженні. Якщо рішення про відмову у затвердженні прийнято, то можна оскаржити його у суді. Варто зауважити, що раніше затвердження проекту здійснювалося районною державною адміністрацією, а не місцевою радою. Однак зараз проект зміни цільового призначення за межами населеного пункту затверджується місцевою об'єднаною територіальною громадою. Для ознайомлення зразка рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки можна переглянути відповідний документ.

Крок 4. Отримання витягу з кадастру (ДЗК) зі зміненим цільовим призначенням

Після отримання затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки від місцевої ради, подаємо документи до місцевого ЦНАПу з метою внесення відомостей про зміну до Державного земельного кадастру (ДЗК) або сертифікованим інженером-землевпорядником через електронний кабінет. На додаток до проекту землеустрою потрібно надіслати обмінний файл у форматі XML, який містить певний перелік даних, для спрощення внесення відомостей про земельну ділянку до ДЗК. Плата за внесення змін до земельного кадастру не потрібна.

Внесення в реєстр речових прав нового цільового призначення земельної ділянки

Нове цільове призначення земельної ділянки буде автоматично занесено до реєстру речових прав на нерухоме майно без Вашої участі. Це означає, що Вам не потрібно робити жодних додаткових дій, щоб зареєструвати зміну цільового призначення земельної ділянки в реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Зміна цільового призначення земельної ділянки. Порядок 2023 році

ПУБЛІКАЦІЇ
Консультуємо та роз'яснюємо

НАШІ ПАРТНЕРИ

Ми рухаємось в напрямку діджиталізації, зменшення кількості особистих зустрічей та поїздок в офіси, скорочення видів документів та документацій. Стрімкий розвиток цифрових технологій та електронних кваліфікаційних підписів дозволяє нам це зробити, щоб ви отримали бажаний результат максимально просто, зручно та швидко.
Програмне забеспечення для цифорової картографії та землеустрою

ПИТАННЯ/ВІДПОВІДЬ

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ КЛІЄНТІВ

Для проведення деяких операцій із земельною ділянкою власник повинен надати витяг із Державного земельного кадастру. Для його замовлення власнику потрібно зібрати необхідні документи, які слід подати до центру надання адміністративних послуг, або замовити онлайн. Якщо у Вас немає часу або бажання самостійно займатися цим питанням, звертайтеся до нас і ми Вам допоможемо
  • цільове призначення земельної ділянки;
  • вид використання;
  • місце розташування земельної ділянки (адреса);
  • категорія земель;
  • форма власності;
  • відомості про власників/користувачів (у т.ч. щодо правовстановлюючого -документу (держакт, договір оренди, спадщина, тощо);
  • площа земельної ділянки;
  • оренда (строки, орендар, умови);
  • склад угідь;
  • суміжники;
  • відомості про емфітевзис/суперфіцій;
  • помилкові координати точок межі земельної ділянки та неправильне місце розташування.
Отже, у разі виявлення у ДЗК будь-якої із перелічених помилок щодо земельної ділянки не слід панікувати, її можна виправити звернувшись до нас залишивши заявку.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНИЙ РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ РОБІТ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ДЛЯ ВАШОГО ОБ'ЄКТУ

ВИНИКЛО ЗАПИТАННЯ ? Залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Made on
Tilda