ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР

ЯК ПРИСВОЇТИ КАДАСТРОВИЙ НОМЕР ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ? ДЕ ЙОГО ОТРИМАТИ І ХТО ЙОГО ВИДАЄ?


Порядок оформлення кадастрових номерів на землю регулюється Земельним кодексом України, Законами України "Про Державний земельний кадастр", “Про землеустрій”, "Порядком ведення Державного земельного кадастру", "Тимчасовим порядком передачі земельних ділянок у користування або власність із земель комунальній власності у місті Києві".

Порядок оформлення кадастрових номерів на землю регулюється Земельним кодексом України, Законами України "Про Державний земельний кадастр", “Про землеустрій”, "Порядком ведення Державного земельного кадастру", "Тимчасовим порядком передачі земельних ділянок у користування або власність із земель комунальній власності у місті Києві ".
Державну реєстрацію земельних ділянок та присвоєння їм (визначення) кадастрових номерів здійснює управління Держгеокадастр екстериторіально. В результаті реєстрації ділянки в Національній кадастровій системі Держгеокадастру видає Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (який ще називають кадастровим паспортом).

Навіщо і в яких випадках оформляється і присвоюється кадастровий номер земельній ділянці.

Кадастровий номер земельної ділянки - все одно що ідентифікаційний номер платника податків у людини, він є унікальним для кожної ділянки.
Його наявність свідчить про те, що інформація про Вашу земельну ділянку в цифровому ХМL форматі внесена в Національну кадастрову систему. ХМL - файл містить відомості про місце знаходження земельної ділянки, її геометричні розміри, площу, дані про власника та цільове призначення землі.
Особливості: у зв'язку з тим, що Національна кадастрова система створена у 2013 році, а кадастрові номери почали присвоювати у 2001-2003 роках, дані про більшість земельних ділянок зберігаються в архівних базах територіальних управлінь Держгеокадастру (раніше Держземагентства). Ці земельні ділянки вважаються зареєстрованими, але все одно підлягають внесенню до Національної кадастрової системи та електронного Публічного кадастру.
Якщо ж Ви отримали державний акт старого зразка (жовто-червоного кольору) раніше 2001 року, тоді інформація про Вашу ділянку відсутня навіть в архівних базах даних земельного кадастру. Таку ділянку тим паче необхідно зареєструвати в електронному Державному земельному кадастрі.

Як продати будинок чи ділянку без правовстановлюючого документа на землю?

Згідно законодавчій базі нотаріату, будинок можна продати без правовстановлюючого документа на землю, маючи всього лише кадастровий номер. Під кадастровим номером розуміється реєстрація ділянки в Державному земельному кадастрі на підставі технічної документації. Особливістю такої документації є те, що для її розробки потрібно дозвіл органів місцевого самоврядування або державної влади.

Дозвіл надається:
Об’єднаною територіальною громадою - для ділянок "під забудову" та "городів”, для дачних і садових ділянок
Відповідно до Земельного кодексу України, безкоштовно отримати у власність можна: для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд - 25 соток в селі, 15 соток в селищі і 10 соток в місті, для дачної ділянки - 10 соток, для ведення садівництва - 12 соток, для будівництва та обслуговування гаража - 2 сотки і для ведення особистого селянського господарства - 2 гектара.
Для того, щоб виконувати з ділянкою будь-які дії, пов'язані з оформленням речових прав (переоформлення права власності, оформлення оренди, сервітуту та ін.), Вам попередньо доведеться зареєструвати Вашу земельну ділянку в Національній кадастровій системі та присвоїти їй унікальний кадастровий номер.
Кадастровий номер оформляється шляхом розробки Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та визначення кадастрового номера розробляється в наступних випадках:
  • якщо у Вас державний акт старого зразка жовто-червоного кольору.
  • якщо у Вас державний акт зеленого кольору зі вписаним кадастровим номером на плані меж на зворотній стороні державного акта, але земельна ділянка не внесена до єдиної бази Національної кадастрової системи.
•Якщо до Вас перейшло право власності на нерухоме майно (будинок і т.д.), яке знаходиться на земельній ділянці, але державний акт на цю земельну ділянку раніше не оформлявся, а Ви плануєте продати (подарувати) нерухомість разом із ділянкою.

Чому важливо внести інформацію в Публічну кадастрову карту?
До тих пір, поки Вашої ділянки немає у Державному земельному кадастрі, вона відображається на Публічній кадастровій карті як порожнє місце, а це зайвий привід для зловмисників скористатися шансом заволодіти Вашою територією. Також до тих пір, поки ділянки немає в Публічній кадастровій карті, ваші сусіди можуть внести туди інформацію про свої ділянки у будь-якій конфігурації, навіть з накладкою на Вашу ділянку. А виправити це можна буде тільки шляхом судового розгляду.
Реєстр нерухомості та земельний реєстр - це цивілізований шлях розвитку суспільства і правовідносин. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру означатиме, що ділянка зареєстрована, і в разі зміни порядку ведення земельного кадастру Вам не потрібно буде повторно доводити, що Ви отримали майнове право на земельну ділянку законним шляхом.

Таким чином, для присвоєння кадастрового номера Вашій ділянці необхідно здійснити наступні дії.

КРОК 1: РОЗРОБКА І ПОГОДЖЕННЯ ДОКУМЕНТАЦІЇ
Замовити присвоєння кадастрового номера в землевпорядній організації, яка має в своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників та необхідне геодезичне обладнання (GPS-техніку і тахеометри), й укласти договір на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж ділянки в натурі (на місцевості) та присвоєння кадастрового номера.
Далі геодезисти виконають кадастрову зйомку меж земельної ділянки, виготовлять технічну документацію із землеустрою та створять цифровий обмінний ХМL-файл на землю.

Після розробки і погодження технічної документації територіальним управлінням Держгеокадастру інформація про Вашу ділянку з обмінного ХМL-файла буде внесена в Національну кадастрову систему. Таким чином Ваш ділянка буде зареєстрований в базі Державного земельного кадастру.

КРОК 2: ОТРИМАННЯ ВИПИСКИ З ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ
Підтвердженням державної реєстрації Вашої земельної ділянки є Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку («Витяг з ДЗК»). Для замовлення витягу з ДЗК необхідно подати до територіального управління Держгеокадастра:
  • заяву про визначення кадастрового номера земельної ділянки;
  • скан оригіналу технічної документації по встановленню меж земельної ділянки;
  • подати через електронний кабінет сертифікованого інженера-землевпорядника.

В 14-ти денний термін Ви отримаєте Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку ("витяг з ДЗК"), яка міститиме відомості про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника.
Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (витяг з ДЗК) підійде для:
  • вчинення будь-яких нотаріальних дій;
  • внесення інформації до Публічної кадастрової карти.

Документи, необхідні для присвоєння кадастрового номеру на землю:
  • копія державного акту або договору оренди землі;
  • копії паспорту і ідентифікаційного номеру або реєстраційних документів юридичної особи;
  • витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію право власності на житловий будинок

Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці в Київській області? Де його отримати і хто його видає?

ПУБЛІКАЦІЇ
Консультуємо та роз'яснюємо

НАШІ ПАРТНЕРИ

Ми рухаємось в напрямку діджиталізації, зменшення кількості особистих зустрічей та поїздок в офіси, скорочення видів документів та документацій. Стрімкий розвиток цифрових технологій та електронних кваліфікаційних підписів дозволяє нам це зробити, щоб ви отримали бажаний результат максимально просто, зручно та швидко.
Програмне забеспечення для цифорової картографії та землеустрою

ПИТАННЯ/ВІДПОВІДЬ

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ КЛІЄНТІВ

Для проведення деяких операцій із земельною ділянкою власник повинен надати витяг із Державного земельного кадастру. Для його замовлення власнику потрібно зібрати необхідні документи, які слід подати до центру надання адміністративних послуг, або замовити онлайн. Якщо у Вас немає часу або бажання самостійно займатися цим питанням, звертайтеся до нас і ми Вам допоможемо
  • цільове призначення земельної ділянки;
  • вид використання;
  • місце розташування земельної ділянки (адреса);
  • категорія земель;
  • форма власності;
  • відомості про власників/користувачів (у т.ч. щодо правовстановлюючого -документу (держакт, договір оренди, спадщина, тощо);
  • площа земельної ділянки;
  • оренда (строки, орендар, умови);
  • склад угідь;
  • суміжники;
  • відомості про емфітевзис/суперфіцій;
  • помилкові координати точок межі земельної ділянки та неправильне місце розташування.
Отже, у разі виявлення у ДЗК будь-якої із перелічених помилок щодо земельної ділянки не слід панікувати, її можна виправити звернувшись до нас залишивши заявку.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНИЙ РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ РОБІТ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ДЛЯ ВАШОГО ОБ'ЄКТУ

ВИНИКЛО ЗАПИТАННЯ ? Залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Made on
Tilda