ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР

ПРО МОЖЛИВОСТІ ТА ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ, ЯКА ЗНАХОДИТЬСЯ НА ТЕРИТОРІЇ ДАЧНОГО КООПЕРАТИВУ

Відповідно до ч. 4 ст. 19 Закону України «Про кооперацію» (далі — Закон) володіння, користування та розпорядження майном кооперативу здійснюють його органи управління відповідно до їхньої компетенції, визначеної статутом кооперативу.

Відповідно до ч. 4 ст. 19 Закону України «Про кооперацію» (далі — Закон) володіння, користування та розпорядження майном кооперативу здійснюють його органи управління відповідно до їхньої компетенції, визначеної статутом кооперативу.
Згідно зі ст. 22 Закону земля кооперативу складається із земельних ділянок, наданих йому в оренду або придбаних ним у власність. Землі загального користування дачного кооперативу безоплатно передаються йому у власність із земель державної або комунальної власності відповідно до закону.
Кооперативи придбавають земельні ділянки відповідно до Земельного кодексу України.
Пунктом «г» ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України (далі — ЗКУ) закріплено, шо громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для індивідуального дачного будівництва розміром не більше 0.10 гектара.
Водночас відповідно до ч. 4 ст. 116 ЗКУ передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами встановлений ст. 118 ЗКУ. Важливо зазначити, що приватизувати земельну ділянку, що знаходиться на території дачного кооперативу, може член такого кооперативу, який ще не реалізував своє право на безоплатну приватизацію в межах норм, встановлених законодавством.

Як засвідчує практика, перед подачею до уповноваженого органу клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно отримати від органу управління майном дачного кооперативу відповідне рішення/ згоду на приватизацію ділянки та за необхідності довідку про членство.

Особливу увагу звертаємо на те, що станом на сьогодні Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24.03.2022 № 2145-ІХ на час дії воєнного стану встановлено мораторій на безоплатну приватизацію земельних ділянок.

Так, згідно з пп. 5 п. 27 розділу X «Перехідні положення» ЗКУ під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

ВИСНОВКИ

З урахуванням викладеного, зауважуємо — станом на сьогодні приватизувати земельну ділянку, яка знаходиться на території дачного кооперативу, неможливо, оскільки чинним законодавством на період воєнного стану встановлена заборона.

З настанням миру, коли держава зможе відмовитися від воєнного стану, зазначену заборону буде скасовано. Стежте за законодавчими змінами, шоб з поновленням процедури безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами ви оперативно зайнялися задуманою справою і змогли обзавестися земельною ділянкою — для індивідуального дачного будівництва. Запам'ятайте — її площа не може перевищувати 0,10 гектара.

Про можливості та порядок приватизації земельної ділянки, яка знаходиться на території дачного кооперативу

ПУБЛІКАЦІЇ
Консультуємо та роз'яснюємо

НАШІ ПАРТНЕРИ

Ми рухаємось в напрямку діджиталізації, зменшення кількості особистих зустрічей та поїздок в офіси, скорочення видів документів та документацій. Стрімкий розвиток цифрових технологій та електронних кваліфікаційних підписів дозволяє нам це зробити, щоб ви отримали бажаний результат максимально просто, зручно та швидко.
Програмне забеспечення для цифорової картографії та землеустрою

ПИТАННЯ/ВІДПОВІДЬ

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ КЛІЄНТІВ

Для проведення деяких операцій із земельною ділянкою власник повинен надати витяг із Державного земельного кадастру. Для його замовлення власнику потрібно зібрати необхідні документи, які слід подати до центру надання адміністративних послуг, або замовити онлайн. Якщо у Вас немає часу або бажання самостійно займатися цим питанням, звертайтеся до нас і ми Вам допоможемо
  • цільове призначення земельної ділянки;
  • вид використання;
  • місце розташування земельної ділянки (адреса);
  • категорія земель;
  • форма власності;
  • відомості про власників/користувачів (у т.ч. щодо правовстановлюючого -документу (держакт, договір оренди, спадщина, тощо);
  • площа земельної ділянки;
  • оренда (строки, орендар, умови);
  • склад угідь;
  • суміжники;
  • відомості про емфітевзис/суперфіцій;
  • помилкові координати точок межі земельної ділянки та неправильне місце розташування.
Отже, у разі виявлення у ДЗК будь-якої із перелічених помилок щодо земельної ділянки не слід панікувати, її можна виправити звернувшись до нас залишивши заявку.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНИЙ РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ РОБІТ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ДЛЯ ВАШОГО ОБ'ЄКТУ

ВИНИКЛО ЗАПИТАННЯ ? Залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Made on
Tilda