ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР

ВСТАНОВЛЕННЯ МЕЖ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В

НАТУРІ (НА МІСЦЕВОСТІ)

Встановлення меж земельної ділянки на місцевості означає фіксацію точок поворотних кутів ділянки за допомогою межових знаків, які закріплюються інженером-геодезистом.

Встановлення меж земельної ділянки на місцевості означає фіксацію точок поворотних кутів ділянки за допомогою межових знаків, які закріплюються інженером-геодезистом. Відповідно до законодавства, не встановлено стандартний вид межового знака, який використовується при встановленні меж. Інженер-геодезист закріплює точки підручними матеріалами власника або користувача земельної ділянки. Встановлення меж проводиться після складання проекту землеустрою або технічної документації на земельну ділянку та реєстрації її в державному земельному кадастрі. Це передбачає перенесення координат поворотних точок ділянки з кадастру на місцевість за допомогою спеціального обладнання. Потреба в встановленні меж може виникнути у разі втрати або пошкодження межових знаків, проведення будівельних робіт, вирішення межових спорів, буріння свердловин або придбання земельної ділянки новим власником.

Отже, встановлення меж земельної ділянки на місцевості передбачає фіксацію точок поворотних кутів ділянки та закріплення на ній межових знаків. Українське законодавство не визначає спеціального зразка межового знака, яким потрібно закріплювати точки поворотних кутів земельної ділянки. При встановленні меж необхідно погоджувати їх із суміжними землевласниками без вказівки на конкретний тип межових знаків.
Інженер-геодезист закріплює поворотні точки підручними матеріалами власника/користувача земельної ділянки на практиці. Встановлення меж земельної ділянки проводиться після складання проекту землеустрою чи технічної документації із землеустрою на земельну ділянку та після реєстрації земельної ділянки в державному земельному кадастрі. Для встановлення меж необхідно, щоб земельна ділянка вже була зареєстрована в кадастрі.

Необхідність встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі може виникнути при втраті або пошкодженні раніше встановлених межових знаків, під час проведення будівельних робіт на земельній ділянці, під час вирішення межових спорів з власниками сусідніх земельних ділянок, при бурінні свердловин, придбанні земельної ділянки новим власником та в інших випадках.

Порядок виконання робіт по встановленню меж земельної ділянки

Після отримання інформації про земельну ділянку, інженер-геодезист їде на місце та визначає точки поворотних кутів за допомогою спеціального обладнання. Визначені точки фіксуються межовими знаками, які можуть не ставитись в місцях, де межі земельної ділянки збігаються з природними або штучними рубежами. Встановлення межових знаків здійснюється інженером-геодезистом разом із власником ділянки. Після закріплення земельної ділянки межовими знаками складається акт виносу межових знаків в натурі (на місцевісті),який підписується між власником землі та виконавцем робіт, які видаються власнику. У разі відновлення межових знаків складається акт відновлення меж земельної ділянки.

Після того, як інженер-геодезист отримує вихідну інформацію про земельну ділянку, він виїжджає на місце, де знаходиться ділянка, і здійснює вимірювання точок повороту за допомогою спеціального обладнання, такого як електронний тахеометр або RTK,GPS, GNSS приймача та наявних координат ділянки.
Отримані точки фіксуються межовими знаками, які встановлюються на межі земельної ділянки. Проте, якщо межі земельної ділянки співпадають з природними або штучними лінійними спорудами і рубежами, як от струмками, каналами, річками, шляхами, лісосмугами, шляховими спорудами, огорожами, фасадами будівель, парканами, то межові знаки можуть не встановлюватись за бажанням власника ділянки.
Встановлення межових знаків на земельній ділянці проводиться інженером-геодезистом за участі власника або користувача ділянки. Після закріплення земельної ділянки межовими знаками, складається акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, акт встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), оригінальні примірники яких видаються власнику. У разі повторного встановлення меж земельної ділянки складається акт відновлення межових знаків, що встановлювались раніше.

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)

ПУБЛІКАЦІЇ
Консультуємо та роз'яснюємо

НАШІ ПАРТНЕРИ

Ми рухаємось в напрямку діджиталізації, зменшення кількості особистих зустрічей та поїздок в офіси, скорочення видів документів та документацій. Стрімкий розвиток цифрових технологій та електронних кваліфікаційних підписів дозволяє нам це зробити, щоб ви отримали бажаний результат максимально просто, зручно та швидко.
Програмне забеспечення для цифорової картографії та землеустрою

ПИТАННЯ/ВІДПОВІДЬ

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ КЛІЄНТІВ

Для проведення деяких операцій із земельною ділянкою власник повинен надати витяг із Державного земельного кадастру. Для його замовлення власнику потрібно зібрати необхідні документи, які слід подати до центру надання адміністративних послуг, або замовити онлайн. Якщо у Вас немає часу або бажання самостійно займатися цим питанням, звертайтеся до нас і ми Вам допоможемо
  • цільове призначення земельної ділянки;
  • вид використання;
  • місце розташування земельної ділянки (адреса);
  • категорія земель;
  • форма власності;
  • відомості про власників/користувачів (у т.ч. щодо правовстановлюючого -документу (держакт, договір оренди, спадщина, тощо);
  • площа земельної ділянки;
  • оренда (строки, орендар, умови);
  • склад угідь;
  • суміжники;
  • відомості про емфітевзис/суперфіцій;
  • помилкові координати точок межі земельної ділянки та неправильне місце розташування.
Отже, у разі виявлення у ДЗК будь-якої із перелічених помилок щодо земельної ділянки не слід панікувати, її можна виправити звернувшись до нас залишивши заявку.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНИЙ РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ РОБІТ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ДЛЯ ВАШОГО ОБ'ЄКТУ

ВИНИКЛО ЗАПИТАННЯ ? Залиште номер телефону і ми Вам зателефонуємо

Made on
Tilda